המדריך המלא לטיפול בפרחים

אוג 29
המדריך המלא לטיפול בפרחים

המדריך המלא לטיפול בפרחים


פרחים מתבלטים ביופיים, תורמים לעיצוב האווירה ומשׁרים אור ורוגע. אולם, טיפול בלתי נכון בהם עשוי להביא לכך שלא נזכה ליהנות מהם זמן רב מדי, והם ייבלו. מה מומלץ לעשות כדי לשמור על איכות הפרחים וטריותם? וכיצד לנהוג כדי להאריך את חייהם?

ליקטנו עבורכם טיפים ועצות חשובים אשר קל ליישם בבית, ומביאים לתוצאות נפלאות:

  • זר חופשי ומשוחרר – כאשר אתם מקבלים זר פרחים ומניחים אותו באגרטל, חשוב "להפשיט" אותו מהעטיפה שבה הוא נתון, ניילון או נייר. יש גם לפתוח את הגומיה האוגדת את הזר בתחתיתו. כך תאפשרו לפרחים מרחב, אוויר וחופש תנועה, שחיוניים להארכת חייהם.
  • טמפרטורת המים ותדירות החלפתם – כאשר אתם ממקמים את הזר באגרטל יש למלא את הכלי במי ברז עד לכ-3/4 מגובה הגבעול. את המים צריך להחליף מדי ארבעה ימים לערך. ורדים יש לשים במי קרח. פרחי חורף כמו כלניות, נוריות, צבעונים, פרזיות ונרקיסים יש לשים במים קרים ומומלץ להוסיף קוביית קרח.
  • לימון מוסיף המון – האם ידעתם כי לימון תורם רבות להארכת חיי הפרחים? כאשר אתם מקבלים זר טרי, הכניסו לתוך המים באגרטל לימון בכל צורה: שלם בקליפתו, חתוך לפלחים או סחטו לימון ואת המיץ המתקבל שפכו למים שבאגרטל. בשל תכונת החומציוּת שלו הלימון שומר על טריוּת המים, גורם לכך שלא יעלו ריח רע ושיישארו צלולים. אם אין לכם לימון בבית, כפית אקונומיקה שתוסיפו למי האגרטל תתרום להארכת חיי הפרחים.
    שקית האבקה שאנו מצרפים לזרים שאנו שולחים מכילה אקנומיקה ולימון גם יחד, והיא אפקטיבית במיוחד לשמירה על חיי הזר. בכל מקרה אין להוסיף לזר סוכר אשר מאיץ את פתיחת הפרחים ומזרז בכך את קמילתו של הזר.
  • ניקוי העלים מתחתית הזר – בזרים שאנו מכינים אנו מקפידים לנקות את העלים מתחתית הזר כדי שלא ילכלכו את המים ויגרמו לריח לא טוב של המים. מדי כמה ימים הקפידו לבדוק שהגבעול נקי מעלים עד לגובה הזר.
  • חידוש החתך – בעת החלפת המים בכלי מומלץ לחדֵּש את החתך האלכסוני של הזר, כדי להחיותו ולשמור על טריותו. בוורדים יש לחדש את החתך בתדירות של אחת לשלושה ימים.
  • טמפרטורה מתאימה – ככלל, פרחים רגישים לחום ולרוח. לכן אין למקם זר פרחים מתחת למזגן. בחורף, כאשר המעלות יורדות, אפשר להשאיר את הזר בטמפרטורת החדר.

 

ליבלובים – לזרים יפים שנשארים ונשארים...

להזמנות התקשרו: 04-6850890 או 050-6787208

 

כתבות נוספות

משלוחי פרחים ברמת הגולן

משלוחי פרחים ברמת הגולן

29 אוג
משלוחי פרחים בקצרין וברמת הגולן כאשר מחפשים משלוח פרחים באזור קצרין ורמת הגולן, הכתובת הבלעדית היא ליבלובים! ליבלובים, חנות הפרחים היחידה ברמת ...
הזמנת משלוח פרחים אונליין

הזמנת משלוח פרחים אונליין

29 אוג
הזמנת פרחים אונליין הזמנת פרחים מעולם לא הייתה קלה ונוחה יותר! אתר ליבלובים מציע לכם מגוון רחב של זרי פרחים וסידורים מעוצבים, בלחיצת כפתור. ...
משלוח פרחים לכל מטרה

משלוח פרחים לכל מטרה

29 אוג
פרחים לכל מטרה פרחים הם המתנה האולטימטיבית. שי שהעניק לנו הטבע. ביופיים ובניחוחותיהם הם מרחיבים את הלב ומשמחים את המקבל והשולח כאחד. אנשים נוהגי...